Porady dotyczące makijażu brwi

Wybieramy barwę podkładu.

https://www.makijaz.info.pl/metoda-oddychania-wima-hofa-jak-ja-stosowac/

Chcąc osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt, musimy szczególną wagę przyłożyć do wyboru trafnego odcienia fluidu. Zobaczmy, jakie mamy alternatywy.  Następnie zastosujmy się do poniższych rad, by sięgnąć po produkt, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Nim jednakże zaczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samemu określić jej ogólny typ. Wyróżniamy trzy zasadnicze rodzaje skóry. Są to: cera tłusta, mieszana oraz sucha. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim z któregoś z nich skorzystamy, koniecznie uprzednio sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Przeważnie jest ich kilka albo kilkanaście do wyboru, dlatego każdemu kolorowi musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Teraz powinnaś przetestować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Jeśli jednakże już musimy to zrobić, bowiem udałyśmy się do drogerii w zrobionym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, by podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest sprawdzać podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to istotny błąd.

Istnieją także pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół mają one żółtą tonację. Świetnie zakrywają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Gdy takich niedoskonałości mamy dużo na twarzy, unikajmy podkładów o różowym zabarwieniu, ponieważ one jedynie wyeksponują defekty naszej skóry.

Wskazówki dotyczące makijażu brwi

Makijaż brwi to dla ciebie nieodgadniony obszar  i sądzisz, że nigdy nie nauczysz się go poprawnie robić? Miast od razu zakładać swoją porażkę, zacznij ćwiczyć, bo to właśnie praktyka czyni specjalistę. A ów typ makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na niełatwy. W rzeczywistości, kiedy już ogarniesz określone podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu zaledwie kilku minut – i to nawet podczas jazdy pociągiem do pracy.

Daj sobie jednak nieco czasu na te szkolenia. Jeśli dzierżysz pomadę bądź cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeśli za kilka minut musisz wyjść do pracy albo na uczelnię. Wyszukaj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtedy zasiądź na spokojnie przed lustrem i oceń, jakie wrażenie robią twoje brwi, kiedy są pomalowane. Musisz wyuczyć się zaznaczać ich naturalny zarys i ogólny wygląd. Jeśli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, obrys twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednak zanim zabierzesz się za kupowanie i testowanie tych wszystkich wyrobów, powinnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest zwykła prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu ujarzmiać. Na nakładanie koloru nadejdzie jeszcze czas, a początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz również nakładać na brwi niewielką ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wtedy zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik malowania brwi jest natomiast tak wiele. Ciężko rzec, jaka z nich byłaby dla ciebie najwłaściwsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu wypróbować na sobie i zobaczyć, jaka technika jest dla ciebie najwłaściwsza. Wypróbuj również różne kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się jedynie do klasycznej kredki. Przypuszczalnie znacznie lepszy efekt osiągniesz w momencie, kiedy pokryjesz brwi pomadą o ciemniejszej barwie.

Dodaj komentarz